Gerumo kibirkštėlės

Lapkričio 9-13 d. lopšelyje darželyje “Aitvaras” vyko KŪRYBINĖ SAVAITĖ – GERUMO KIBIRKŠTĖLĖS. Norime pasidalinti vykusių veiklų prisiminimais…

Dienos vis trumpėja, naktys ilgėja, o įsisiautėjęs virusas visus kuo greičiau veja į namus, atrodo, kad ruduo užmigdė ne tik gamtą, bet ir žmones… Tačiau lopšelio – darželio „Aitvaras“ bendruomenė nutarė pasidalinti „gerumo kibirkštėlėmis“.

   Visą savaitę vaikai ir pedagogai bandė prisiliesti prie mūsų protėvių – baltų gyvenimo, kuris buvo įprasmintas ritualais, simboliais, šventėmis, ženklais.  Vaikai sužinojo kaip atrodo pagrindiniai baltų ženklai: Saulė, Žemė, Vanduo, Medis, Žirgeliai, Ugnis, kodėl mūsų protėviai juos garbino, laikė šventais.

  Šių ženklų vaikai atrado tautinėse juostose ir kituose liaudies meistrų darbuose. Naudodami medžiagų atraižas ir piešimo priemones patys kūrė nuostabių juostų ir staltiesių.

   Su dideliu džiaugsmu vaikai sutiko žinią, kad darželio salė laikinai taps kino centru, kuriame žiūrėsime mokomuosius – pažintinius filmus apie tautos paveldą, simbolius ir kt.

  Dėkojame tėveliams, kurie padėjo įgyvendinti baltų ženklų vizualizaciją. Ačiū Jums už surinktą gamtinę medžiagą, žibintus ir skanėstus…

  Nauja ir maloni patirtis – žibintų gamyba. Jiems pasigaminti naudojome įvairias priemones, žibintus gaminome namuose ir darželyje. Ir kiekvienas įsivaizdavome, kaip jis turėtų degti, spindėti tamsoje.  Neapsakomas džiaugsmas vaikams buvo surasti tamsoje šviečiantį savo žibintą.

   Didžiausi netikėtumai mūsų laukė kulinariniuose eksperimentuose, kai džiovinami obuoliai ne išdžiuvo, o tiesiog iškepė. Sena patarlė sako: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Obuoliukus mes skaniai suvalgėme, o kas buvo toliau, žinome tik mes… Svarbiausia, kad staigmenos aplankė visus.

   Tylų ir ramų lapkričio 12 dienos vakarą lauke įžiebėme žibintus, taip prisimindami Šviesos dieną (Šv. Martynas). Visi gerėjomės prie darželio žibančiomis liepsnelėmis, tikėdami, kad gerumas vis dar gyvena mūsų širdyse, o šiltas žodis – mūsų lūpose.

 Nepamirškime jais pasidalinti kiekvieną dieną.

Plačiau apie tai ką veikėme galite susipažinti ČIA.